Kanoepolo – vodní turistika

Historie kanoepola v ČR

Od počátků kanoepola v Praze a České republice obecně se v aktivní činnosti vystřídaly tři generace sportovců. Současná aktivní generace za své patnáctileté působení pozvedla české kanoepolo na mezinárodní úroveň evropského ale i celosvětového formátu. Nejen, že v době od dubna do října posíláme jednou až dvakrát do měsíce minimálně jeden tým na turnaj do zahraničí, který se nezřídka vrací s umístěním v horní polovině výsledkové listiny. Někteří naši hráči hostovali v jiných než českých národních týmech nebo hostovali a hostují ve známých evropských klubech, či hrají prestižní soutěže světového formátu.

Současné kanoepolo

První vlaštovkou systematické přípravy bylo postavení kompletního reprezentačního týmu České republiky v kategorii muži pod dvacet jedna let na mistrovství světa v roce 2012. Mladý a nezkušený tým pod vedením trenéra s bohatými zkušenostmi dokázal vybojovat jediné vítězství, které prakticky rozhodlo o osudu nové vlny kanoepola v Čechách. Nadšení z úspěchu bylo natolik nakažlivé, že prakticky do měsíce po návratu se členská základna klubu zdvojnásobila a významně omladila. Pět let od této události, na konci roku 2018, se starší generace kanoepolistů stará o přípravu 40ti sportovců do 23 let na nejrůznější tuzemské ale i zahraniční soutěže.

Brněnské kanoepolo

Brněnské kanoepolo vzniklo na jaře roku 2017 za materiální podpory pražského klubu v areálu loděnice turistického oddílu Racek Brno. Po roce fungování se brněnské kanoepolo přesunulo do areálu vodáckého obchodu Water Element. Ve stejném roce se oddíl dostal pod záštitu Akademického sportovního spolku Brno (ASS), která mu poskytuje materiální a finanční podporu. V současné době se oddíl soustředí na vychovávání mladých členů a trénování mládeže. V oddíle také působí aktivní reprezentant ČR.